Верховною Радою України ухвалено Закон “Про внесення змін до Закону України “Про нотаріат”

Верховною Радою України ухвалено Закон “Про внесення змін до Закону України “Про нотаріат”

6 вересня 2012 року   у другому читанні та в цілому Верховною Радою України було ухвалено Закон “Про внесення змін до Закону України “Про нотаріат” (щодо державного регулювання нотаріальної діяльності).
Новий Закон уточнює питання державного регулювання нотаріальної діяльності, запроваджує обов’язкові етичні правила поведінки нотаріусів, а також на законодавчому рівні врегульовує питання підготовки осіб до нотаріальної діяльності та допуску до неї, припинення та зупинення нотаріальної діяльності тощо.
Закон також передбачає професійне самоврядування нотаріусів, яке здійснюватиметься через Нотаріальну палату та її органи. Метою професійного самоврядування нотаріусів є об’єднання на професійній основі зусиль нотаріусів для виконання покладених на них цим Законом обов’язків і забезпечення їх прав, представництво професійних інтересів нотаріусів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях, захист професійних інтересів та соціальних прав нотаріусів, сприяння підвищенню професійного рівня нотаріусів та надання їм методичної допомоги, захисту інтересів фізичних і юридичних осіб при заподіянні їм шкоди внаслідок незаконних дій або недбалості нотаріуса.
Прийняття відповідних змін стало результатом довготривалої та кропіткої роботи Української нотаріальної палати та Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України.
Від імені Ради Української нотаріальної палати щиро вітаю нотаріусів із цією визначною подією. Бажаю всім представникам нотаріальної спільноти щастя, натхнення та подальшої продуктивної роботи на ниві нотаріату.
З повагою,
Президент
Української нотаріальної палати
Людмила Павлова